Moda, Porady, Trendy

Stylizacje na wesele – jak ubrać się jako gość?

Wesele to jedno z uroczystości, które jest wyjątkowo ważne w życiu organizatorów i ich bliskich. Istotne spotkanie wymaga odpowiedniego ubioru osób na tzw. świeczniku, ale nie tylko. I choć przykładowo chrzciny czy komunie święte raczej nie posiadają wyraźnych wytycznych wobec odzieżowego savoir vivre’u względem gości, to jeśli chodzi o ślub i wesele, możemy wyodrębnić parę zasad, które warto przestrzegać, aby nie popełnić gorzkiego faux pas. Z pewnością każda z nas zna część tych zasad, niektóre jednak mogą okazać się dla Ciebie nowe. Wciąż jednak warto znać je wszystkie, aby wziąć je pod uwagę podczas wyboru tego jednego stroju na uroczystość.

Czego unikać w weselnym ubiorze?

Koloru białego – choć biel jest świetnym rozwiązaniem na wiele uroczystych okazji ze względu na swoją nieskazitelność, podczas wesela jest zarezerwowany wyłącznie dla panny młodej(!) . Kreacja gościa w tych kolorach może być odebrana jako chęć konkurowania z nią, co z pewnością nie służy dobrej atmosferze, a tym bardziej odpowiedniemu smakowi. Dotyczy to również barw pochodnych takich, jak ecru czy kremowy.

Zbyt ozdobnych kreacji – pomimo faktu, iż wesele to świetna okazja do założenia odświętnego stroju, nie należy przesadzać z wyzywającymi kreacjami. Przykładowo w niektórych kręgach kolor czerwony jest nieodpowiednią barwą dominującą w weselnym ubiorze. Jest to jednak kwestia dyskusyjna i zależy od indywidualnych przekonań, które warto uzgodnić z samą parą młodą (w końcu to oni są w tym wydarzeniu najważniejsi i ich zdanie liczy się najbardziej). Podobnie jest z wszechobecnymi cekinami czy mocnym makijażem.

Koloru czarnego – ten z kolei od dawien dawna zarezerwowany jest na uroczystości pogrzebowe, podczas których towarzyszy nam smutek, a czerń jest jej odzwierciedleniem, żałobą. Wesele to zdecydowanie nie okazja do melancholijności, a wręcz przeciwnie – do pełni radości. Goście weselni powinni zatem na wydarzeniu podzielać szczęście pary młodej wyrażając zadowolenie i optymizm obecnej sytuacji. Nie jest jednak niczym złym, aby zaledwie część naszej garderoby stanowiła czerń. Mówimy tu o stylowym faux pas podczas, gdy każdy element (lub zdecydowanie znaczna część) naszego ubioru jest czarny.

Skąpego ubioru – należy pamiętać, że ślub to zazwyczaj dwie części: bardziej formalna w kościele lub urzędzie i weselna, imprezowa część. O ile przy tej drugiej wiele stylizacyjnych kwestii może być wybaczonych, tak biorąc pod uwagę tę formalną, warto pomyśleć o kreacji zasłaniającej ramiona i dekolt, aby nikogo z obecnych tam nie urazić.

Co więcej, zawsze warto jeszcze przed weselem zapytać przyszłych małżonków o to, czy oczekują konkretnego dress codu podczas wydarzenia. Niekiedy zdarza się nawet, że państwo młodzi określają konkretną tematykę ślubu i wesela, np. w stylu lat 80-tych, do czego dobrym smakiem będzie się dopasować i postarać o jak najbardziej spójną z prośbą kreację zarówno u mężczyzny, jak i kobiety.

Stylowe propozycje weselne

Sukienka

To zawsze dobry wybór, a możliwości jest wiele. Jedyne, nad czym warto się bardziej zastanowić, to jej długość i kolor. Niemniej jednak w Monczi znajdziesz szeroki wybór sukienek idealnie wpisujących się w styl weselny, które wybierając nie musisz bać się o urażenie pary młodej.

Komplet

Jego ogromną zaletą jest rozdzielność tzw. góry i dołu, dzięki czemu jesteś w stanie wielorako dopasować je zarówno razem, jak i oddzielnie tworząc całkowicie nowe stylizacje. W taki sposób kreacja nie jest zarezerwowana jedynie na wyjątkowe wieczory, a nawet na co dzień w zależności od kompozycji.

Kombinezon

Wyjątkowo modna opcja ostatnich lat. Wspaniale podkreśla piękną kobiecą talię i… jest nieziemsko wygodny! To również wysoce istotna kwestia zważając na fakt, iż zabawa najprawdopodobniej będzie trwała do samego rana, a Ty od jej początku do końca będziesz wyglądała świetnie.

Buty

Rodzaj obuwia, który wyraźnie dominuje u kobiecej części gości weselnych, to wyższy lub niższy, ale zawsze obcas. Nic jednak w tym dziwnego, w końcu pięknie podkreśla wszystko po kolei – szczupłe łydki, zgrabną pupę… Nie jest to jednak przymus. Równie dobrze sprawdzą się tu balerinki.

Akcesoria

Tak, jak już było wspomniane, nie należy tu przesadzać z jej ilością. Nie musimy jednak z niej całkowicie rezygnować. Delikatne akcenty w postaci pierścionka, naszyjnika czy nawet ozdobnej opaski na głowie są jak najbardziej na miejscu.

O użytkowniku Kinga

Niektórzy ubierają się, aby tylko szybko założyć coś na siebie i nie widzą w tym większej filozofii. Drudzy jednak dostrzegają w tym sposób na wyrażenie swojej osobowości, i ja się do nich zaliczam. "Jeśli będziesz pewna siebie, będziesz wyglądać fantastycznie. To uniwersalna zasada"

Jeden komentarz do wpisu “Stylizacje na wesele – jak ubrać się jako gość?

  1. Marika pisze:

    Ja wybrałabym żółty kombinezon który jest bardzo modny a do tego oczywiście moja ulubiona srebrna biżuteria np.jakieś fajne kolczyki które jak zawsze kupiła bym w Prana Shop.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *